Merino znají třeba sportovci, jde ale také o ideální materiál, ze kterého lze vyrábět oblečení i pro nejmenší děti. Proč?

merino pro děti

Výhody merino oblečení

Oděv z merina má vlastnosti funkčního oblečení: V zimě dokáže hřát, v létě naopak chladí, což je užitečné zejména pro děti, které ještě nemají plně rozvinutou termoregulaci. Oblečení z této vlny je příjemně prodyšné, dokáže účinně odvádět od pokožky vlhkost, je antibakteriální a při jeho nošení nehrozí alergická reakce na pokožce. Jde o čistě přírodní materiál vhodný i pro citlivou dětskou kůži.

Děti si navíc určitě nebudou stěžovat, že ten krásný svetřík tolik kouše. Merino je totiž plemeno ovcí, které je charakteristické právě svou mimořádně jemnou vlnou. A to se ve výsledku projevuje i na oblečení, které je velmi příjemné na dotek, a tedy mimořádně pohodlné.

Do merino vlny můžete proto obléknout už nejmenší děti. Na trhu existuje velmi bohatá nabídka dětských body, overalů, ale také rukavic či capáčků i pro čerstvě narozená miminka.

Jak se merino udržuje

Každé oblečení vyžaduje určitou péči, aby si svoje vlastnosti zachovalo po dlouhou dobu. Merino není v tomto směru výjimkou. Ani rodiče malých dětí, kteří se často doslova nezastaví, se však nemusejí bát, že by museli dny i noci trávit u pračky.

Merino není náročné na údržbu. Vyprat se oblečení dá, chovat bychom se k němu však měli poněkud citlivěji než k běžnému oblečení. Prát bychom měli na jemný cyklus a rozhodně ne v horké vodě. Využít se dá například speciální program na vlnu.

A co když se děti například úplně netrefí lžičkou tam, kam by bylo třeba, a na oblečení vznikne skvrna? Je merino nevratně zničené? Určitě nikoli. Praxí a mnoha maminkami prověřené je v boji se skvrnami žlučové mýdlo, třeba toto od Sonettu. Pokud by se vám skvrnu nepovedlo odstranit na první pokus, zkuste prádlo vyprat opakovaně, případně ještě nechat poté dosušit na slunci.

Přidej komentář jako první k "Merino znají třeba sportovci, jde ale také o ideální materiál, ze kterého lze vyrábět oblečení i pro nejmenší děti. Proč?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*