Výhody a nevýhody opravné sady pneumatik

suv či crossover

Píchnutí pneumatiky patří mezi ty nejčernější noční můry snad každého řidiče. Celá řada z nich má tuto nemilou událost navíc neodmyslitelně spjatou s namáhavým a neodkladným procesem výměny poškozeného kola za rezervu. To však již dávno neplatí, neboť aktuálně na trhu nalezneme opravné sady pneumatik, jež umožňují pokračovat v jízdě i po vzniku defektu. V zahraničí tento způsob opravy funguje už řadu let, stále rozšířenější začíná být i u nás. Nyní se pojďme společně podívat na jeho výhody a nevýhody, které motoristům nabízí v porovnání s klasickými rezervami. 

Ušetří vám místo a čas 

Opravné sady pneumatik jsou oproti klasickým rezervám jednoduše řečeno praktičtější. V kufru auta nezabírají tolik místa, díky absenci rezervy je tak rázem k dispozici větší úložný prostor. To uvítají zejména rodiny s dětmi, jejichž rodinné vozy či SUV auta jsou běžně zaplněné zavazadly až k prasknutí. 

Další nespornou výhodou těchto sad je možnost provést vskutku rychlou a fyzicky nenáročnou opravu zalepením pneumatiky, kterou navíc zvládne provést, na rozdíl od výměny kola, i naprostý laik. Časová nenáročnost opravy se pak dvojnásobně hodí například při špatném počasí nebo v případě defektu na frekventovaném místě. 

Nedokáží opravit defekty většího rozsahu 

Ovšem opravné sady mají i několik záporů. Jedním z těch nejzásadnějších je skutečnost, že je po opravě možné jet pouze omezenou rychlostí, a to dle typu opravné sady v rozmezí od 50 do 80 km/h. Rovněž není doporučováno na takto spravených kolech urazit příliš velkou vzdálenost, ideální je si to zamířit rovnou do nejbližšího servisu. 

Bohužel pomocí opravných sad nelze opravit velké díry a ani defekty nacházející se z boku pneumatiky nebo na okraji u ráfku, tudíž v některých případech jich není možno vůbec využít. Z tohoto důvodu doporučujeme vozit krom opravné sady, i když ze zákona postačuje jen ta, i rezervní kolo. 

Přidej komentář jako první k "Výhody a nevýhody opravné sady pneumatik"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*