TrueCam H5: Skutečně nenápadná autokamera

Značka TrueCam přináší na trh úplně novou autokameru TrueCam H5, která je sice designová, nicméně vzhled u ní nehraje až tak zásadní roli – naopak výhodou u ní je nenápadnost, s jakou je skryta za čelním sklem vašeho vozidla.

TrueCam H5 je nejmenší kamerou do auta v portfoliu značky, která navzdory tomu umí nahrávat videozáznam v rozlišení Full HD 1080p při 30 snímcích za vteřinu (fps). Kdo si vystačí s rozlišením HD (720p), ten může využít i dvojnásobné snímkovací frekvence (60 fps). A to vše dokonale ostré.

Autokameru H5 připravíte před jízdou za pouhých několik vteřin. Komu totiž nestačí její nenápadnost na magnetickém držáku, může ji po každé jízdě sundat a následně zase nasadit. Nabíjení je integrované právě do zmíněného držáku, a tak jakákoliv manipulace s kabely není nutná. Po připnutí se navíc autokamera začne automaticky nabíjet.

Kompaktní kameru v matném provedení skryjete třeba za zpětné zrcátko, díky čemuž nepoutá pozornost kolemjdoucích tehdy, když vaše auto stojí na parkovišti, a ani tu vaši ve chvíli, kdy se potřebujete soustředit na jízdu.

Ke kameře TrueCam H5 si navíc můžete dokoupit externí GPS modul, který pořízené záznamy obohatí o geoznačku. I díky tomu lze v rámci videa zaznamenat aktuální rychlost, což se hodí ve chvíli, kdy například při nehodě dojde k situaci „tvrzení proti tvrzení“ a vy potřebujete dokázat svoji nevinu. Data získaná prostřednictvím kamery s GPS modulem je navíc možné zobrazit v rámci Map Google, kde zpětně zjistíte, kde všude jste se s autem pohybovali.

K podporovaným doplňkům patří i tzv. G-senzor, jenž dokáže rozpoznat případný náraz do vašeho vozu. To je praktické nejen v případě nehody, ale i ve chvíli, kdy si vašeho zaparkovaného plechového mazlíčka vezme „do parády“ vandal. G-senzor dokáže automaticky uzamknout aktuálně zachycovaný videozáznam, tak aby ho v paměti nepřemazaly následné, méně důležité snímky, a aby mohl sloužit jako případný důkazní materiál.

S tím souvisí i funkce časové smyčky, díky které se v případě zaplněné paměti vždy ty nejstarší neuzamčené záběry přemažou těmi nejnovějšími, což znamená, že paměť vám u této autokamery nikdy nedojde.

Velkou výhodou autokamery TrueCam H5 je podpora technologie Wi-Fi, díky které je možné zařízení bezdrátově spárovat se smartphonem či tabletem, na kterém lze díky mobilní aplikaci LuckyCam pořízené záběry okamžitě zpracovávat (aplikace je dostupná pro platformy Android a iOS). Pomocí aplikace lze navíc kameru i na dálku ovládat a zapnout, případně ukončit nahrávání.

Autokameru TrueCam H5 lze ovládat prostřednictvím 1,5“ LCD displeje a menu kompletně lokalizovaného do češtiny. Za zmínku stojí i další podporované funkce, jako je LDWS (lane departure warning system), tedy řešení, které vás upozorní, když třeba kvůli mikrospánku opouštíte váš jízdní pruh, a WDR (Wide Dynamic Range) pro zlepšené snímání v případě vysoce kontrastních situací, kdy je část snímaného prostoru osvětlena více a část méně.

www.truecam.cz

Přidej komentář jako první k "TrueCam H5: Skutečně nenápadná autokamera"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*