Skrytá hrozba sociálních sítí

skrytá hrozba sociálních sítí

Sociální sítě, jako jsou Facebook a Instagram, zásadně změnily způsob, jakým jako jednotlivci i společnost myslíme a komunikujeme. Stáváme se závislými na dopaminu, hormonu štěstí, který získáváme na základě uznání od ostatních uživatelů v podobě lajků a sdílení našich příspěvků.

Průměrný člověk v ČR stráví před obrazovkou více než 7 hodin denně, z čehož více než polovinu tvoří sledování sociálních sítí. Vědci, odborníci v oblasti psychologie a psychiatrie publikují stále více studií o vlivu používání sociálních sítí na duševní zdraví, které prokazují, že existuje přímá spojitost mezi používáním sociálních sítí a výskytem úzkostí a deprese.

Možná se domníváte, že máte vše pod kontrolou a tento problém se Vás netýká. Zkuste si však pravdivě odpovědět na těchto šest jednoduchých otázek:

• Pokud nejste online, přemýšlíte o sociálních sítích nebo se těšíte, až je opět budete používat?

• Cítíte nutkání používat sociální sítě stále více a více?

• Používáte sociální sítě, abyste zapomněli na osobní problémy?

• Snažíte se neúspěšně omezit využívání sociálních sítí?

• Jste nervózní nebo podráždění, pokud nemůžete používat sociální sítě?

• Zanedbáváte kvůli sociálním sítím Vaši práci, vztah nebo studium?

Pokud jste na většinu z těchto otázek odpověděli „ano“, je pravděpodobné, že trpíte jistým stupněm závislosti na sociálních sítích.

Více o tom, jaké má časté sledování sociálních sítí dopady na Váš mozek, psychiku a soukromí i o způsobech, jak se ze závislosti na těchto médiích vymanit, se dozvíte v dokumentárním filmu DOPAMIN, který je inspirovaný příběhem samotného autora projektu, kterým je třiadvacetiletý Adam Janata. Film vzniká za účasti předních odborníků na závislosti a lidí, které většina z Vás dobře zná z online světa. Objeví se zde populární Kazma nebo youtubeři Pimps, a budete svědky mnoha psychologických experimentů, které Vám umožní poznat skrytou hrozbu, která se za zdánlivě nablýskanou fasádou sociálních sítí skrývá.

Přidej komentář jako první k "Skrytá hrozba sociálních sítí"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*