Předsevzetí do nového roku: Chci změnit práci

Rok 2022 byl rokem velkých změn a nejistoty. S rokem 2023 je čas začít přemýšlet o tom, jaká novoroční předsevzetí si chcete dát. Pokud je jedním z vašich cílů najít si novou práci nebo kariéru, pak je tento příspěvek na blogu určen právě vám! Přinášíme vám několik tipů, jak dosáhnout toho, aby se rok 2023 stal rokem, kdy se konečně odhodláte změnit práci! Zajímá vás jak na to? Pokračujte ve čtení!

Zjistěte si, jaké jsou potenciální příležitosti

Prvním krokem při změně zaměstnání je provést průzkum. Věnujte nějaký čas tomu, abyste zvážili, jakou práci nebo kariérní cestu byste chtěli vykonávat. Zamyslete se nad tím, jaké máte dovednosti a znalosti, které by se vám v tomto novém oboru mohly hodit, a udělejte si průzkum možných příležitostí, které by se mohly nabízet. Zvažte nejen typ práce, kterou chcete, ale také místo, kde chcete pracovat, firemní kulturu a další důležité faktory. To vám pomůže zúžit vaše možnosti, abyste se mohli zaměřit na hledání práce nebo kariéry, která skutečně odpovídá vašim zájmům a potřebám.

Vytvořte si síť kontaktů

Vytváření sítí by mělo být nezbytnou součástí každého hledání práce, zejména při změně povolání. Oslovte lidi z vybraného oboru, kteří vám mohou poskytnout cenné informace o potenciálních příležitostech nebo poradit, jak nejlépe přistupovat k hledání nové práce nebo kariéry. Požádejte tyto kontakty o informační rozhovory, abyste se mohli dozvědět více o jejich zkušenostech a získat zasvěcený pohled na to, co je potřeba k úspěchu v jejich oboru. Kromě toho se poohlédněte po členství v profesních organizacích souvisejících s oblastí vašeho zájmu, protože ty mohou být skvělým místem pro setkání s podobně smýšlejícími lidmi, kteří mohou mít užitečné kontakty nebo rady, o něž se s vámi mohou podělit. Další možností je požádat o pomoc personální agenturu, která vám najde přesně takovou pracovní pozici, kterou hledáte a postará se o celý proces! Vy tedy nemusíte dělat téměř nic. Zajímá vás, jaká personální agentura je v ČR spolehlivá?

Personální agentura v ČR

ARWA Personaldienstleistungen

Společnost ARWAdlouholeté zkušenosti v oblasti profesionálních personálních řešení a je spolehlivým partnerem pro podniky v oblasti průmyslu, obchodu, zdravotnictví a IT a je také zaměstnavatelem v průměru cca 4 300 zaměstnankyň a zaměstnanců.

Vytvořte si výjimečný životopis a motivační dopis

Vytvořte si životopis a motivační dopis šitý na míru konkrétně vaší požadované pozici nebo oboru, místo abyste se spoléhali pouze na obecné dokumenty, které přesně neodrážejí vaše vzdělání a zájmy. Věnujte zvláštní úsilí tomu, aby byly oba dokumenty aktuální a obsahovaly všechny relevantní informace, včetně:

  • osvědčení/kvalifikací
  • odpovědností na předchozích pozicích
  • zájmy
  • dovednosti

Zdůrazněte všechny přenositelné dovednosti z předchozích pozic, které by mohly být v této nové roli přínosné (např. projektové řízení). Kromě toho se ujistěte, že veškeré formátování vypadá profesionálněžádné překlepy nejsou povoleny! Chcete, aby se tyto dokumenty odlišovaly od ostatních uchazečů, aby si je zaměstnavatelé pamatovali ještě dlouho po jejich přečtení. Nevíte si s motivačním dopisem rady? Personální agentura ARWA vám s ním taktéž může pomoci

Kontaktujte společnost ARWA a nastartujte svou kariéru!

Pokud je to něco, co opravdu chcete, pak existují kroky, které můžete podniknout, abyste toho v roce 2023 dosáhli! Udělejte si průzkum potenciálních příležitostí, vybudujte si síť kontaktů s profesionály v oboru, kteří by vám mohli poskytnout cenné informace nebo kontakty, a vytvořte si výjimečné životopisy/motivační dopisy šité na míru právě těmto pozicím/odvětvím – každý z těchto kroků vám pomůže zvýšit šance na úspěch při hledání nové práce nebo kariéry v příštím roce! Chcete-li dosáhnout těch nejlepších výsledků, nechte si poradit od profesionálů ze společnosti ARWA!

O autorovi

Jana Blažková
Dvě dekády na špici žurnalistiky. Jako vášnivá reportérka pro přední české magazíny jsem objevovala příběhy, které formují náš svět, vždy s cílem přinést čtenářům nejen informace, ale především inspiraci.

Přidej komentář jako první k "Předsevzetí do nového roku: Chci změnit práci"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*