Existuje věc, kterou máme v ruce každý den a přece se jí jen málo věnujeme. Znáte ji?

kryty na mobil
edf_vivid

Upravené vlasy, čisté nehty, vybělené zuby a skvěle padnoucí oblečení. Všichni, kdo chtějí vypadat dobře a dělat skvělý první dojem mají tyto „drobné nezbytnosti“ v malíku. Co když ale existuje něco, co ukazujeme světu stokrát denně (mimo jiné i na sociálních sítích), aniž bychom si to uvědomovali a věnovali designu větší pozornost?

Málo opečované a přitom tak důležité

Ano, je to váš mobilní telefon. Chodí s vámi na každou schůzku. Několikrát denně ho vytahujete (i před těmi nejdůležitějšími klienty), pořizujete si s ním selfie (často v zrcadle, takže je mobil v hlavní roli). Věřte, že „usmolený“ zadní kryt a prasklý displej opravdu není to, jak se chcete prezentovat. Ať chcete nebo ne, „halo efekt“ existuje.

Ať efekt prvního dojmu hraje ve váš prospěch

Jasně, opakování matka moudrosti, tak si pojďme připomenout, co to vlastně ten psychology tolik zmiňovaný „halo efekt“ je. Laicky můžeme říct, že jeden prvek, který nás zaujme, zkreslí naše vnímání komplexnějšího celku. Na základě (mnohdy „nepodstatného“ detailu) tedy můžeme vytvořit úsudek o celé osobnosti. Tedy například: přijdete na schůzku s prasklým displejem mobilního telefonu a člověk, který s vámi má tu čest poprvé v životě vás okamžitě odsoudí jako „nezodpovědnou, takovou, která si nedává na věci pozor, je nepozorná a neumí věci vrátit do pořádku“. Co na tom, že vám mobil spadl jen půl hodinu před schůzí. Na to už se nikdo neptá.

Čistota půl zdraví: a to vážně

Dávejte si na to pozor. Skvělou variantou, jak udržet mobil ve špičkovém stavu (konec konců mobilní telefon není zrovna levná záležitost) je mít mobil opatřený ochranným sklem. Ochranná skla už v naprosté většině nahradili dřívější fólie. Jsou pevnější, lépe se na mobil lepí, více vydrží a lépe přenáší dotyk. Takže sklo na mobil – to je prostě základ.

Na první dojem máte jen jeden pokus

Připadá vám motiv roztomilého štěňátka nebo vašeho dítěte na nočníku jako ta nejlepší varianta obalu na mobil? No, možná ano, ale určitě na doma. Mobilní telefon je součást vašeho šatníku. A tak jako nechodíte v teplácích i na pracovní pohovor, tak stejně tak by věci z vašeho intimního života (právě například fotografie vašich nejbližších) měli zůstat utajené. Je proto běžným trendem, že ženy mají větší množství krytů na mobil a ty potom mění podle vhodné příležitosti. Tedy jiný kryt mají do posilovny (odolný), jiný na kávu s kamarádkou (so sweet) a neutrální do práce.

A co dál?

No, a pokud vás myšlenka „vymazlení“ si mobilního telefonu k dokonalosti zaujala. Tak se určitě koukkněte na největší e-shop s příslušenstvím k mobilním telefonům http://www.promobily.cz. Najdete tam spoustu vychytávek včetně pouzder na sport, voděodolných pouzder na mobil, ale třeba taky popsockety nebo sluchátka.

Přidej komentář jako první k "Existuje věc, kterou máme v ruce každý den a přece se jí jen málo věnujeme. Znáte ji?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*