3 nejběžnější způsoby, jak vás autopůjčovny okrádají

Chcete si půjčit auto a bojíte se, že vás to přijde zbytečně draho? Chcete znát tři nejobvyklejší triky autopůjčoven?

Cena není konečná

První kritérium, které klienti zpravidla zvažují, je cena. Půjčovné se musí vejít do rozpočtu a to buď firemního anebo rodinného. Pokud si klient půjčuje auto na dovolenou, mnohem raději našetřené peníze utratí za atrakce v zábavním parku pro děti než za půjčovné auta. Navíc cena je nejsnazší cesta, jak porovnat různé půjčovny. Srovnávací portály v tomto ohledu vykonávají neuvěřitelně dobrou práci.

Jenomže cena napsaná na webových stránkách není všechno. Nezřídka se stane, že při osobní návštěvě autopůjčovny je najednou potřeba zaplatit příplatek za vyčištění auta, příplatek za natankování benzínu, příplatek za pojištění, příplatek za to, že nabízené auto má stěrače a dálniční známku. Nikdy nepůjčujte auto, pokud autopůjčovna nemá uvedeno, že ceny, které inzeruje jsou konečné.

Zadejte si do googlu Autopůjčovna Praha. Pečlivě projděte jejich webové stránky. Je tam jasně uvedeno, že cena je konečná? Pokud ano, máte napůl vyhráno. Půjčovna aut Brno se zaručuje, že ceny jsou opravdu konečné.

Auto není v perfektním stavu

Nehody a běžné opotřebení jsou běžnou součástí života. Ani nejlepší z řidičů se nevyhnou nehodám. Ani nejlepší z materiálů není odolný proti opotřebení. A navíc v autopůjčovnách auta nejsou řízena pouze těmi nejlepšími řidiči a nejsou z toho nejkvalitnějšího materiálu. Jenomže autopůjčovna je ta poslední, která bude chtít vzít na svá bedra náhradu a servis. A trochu nepozorný klient tak může být snadnou obětí a může ho to vyjít poměrně draho.

Vždy si při přebírání pozorně prohlédněte auto. Zepředu, zezadu, ze stran i ze střechy. Auto si prohlédněte i zevnitř, vše vyzkoušejte a koukněte i na věci jako třeba uvolněné blatníky. Cokoli co přehlédnete, budete muset zaplatit. Proveďte kontrolu, jako kdyby na ní měl záviset vás rozpočet na příští měsíc. A všechno si pořádně nafoťte a ideálně natočte na video.

V Půjčovně aut Praha to s vámi udělá sám zaměstnanec. Pokud vám nebude umožněno si auto vyfotit a pokud nebudou všechny škrábance zaneseny do předávacího protokolu, od zapůjčení auta odstupte. Okamžitě. Vyberte si půjčovnu, která se chová korektně. Autopůjčovna Brno si zakládá na svém postupu při předávání a vracení aut.

Limity na kilometry

Jelikož každý si ve svém podniku může nastavit taková pravidla, jaká chce, tak i autopůjčovny pro své klienty určují nejzvláštnější podmínky. Jednou z oblíbených je omezení kilometrů, které můžete najet a v případě jejich překročení vás čeká nutnost doplatit to, co jste překročili. Jako kdyby auta nebyla určena k tomu, aby se v nich jezdilo. Jako kdyby jste si nepůjčovali auto, abyste se někam dostali.

Půjčovna aut Brno nabízí svá auta bez omezení. Prohlédněte pečlivě smlouvu, kterou podepisujete. Nechcete si přečíst pouze první čtyři body a pak muset doplácet, protože v pátém bodě se zmiňuje, že smíte najet maximálně 500 kilometrů a Vy jste se zrovna vydali přes Vídeň a Bratislavu do Budapeště a zpět. Autopůjčovna Praha kromě odstranění limitů nabízí i jednoduchou smlouvu, kterou si pročtete během chvíle a nemá žádné klauzule napsané v malém písmu.

Přidej komentář jako první k "3 nejběžnější způsoby, jak vás autopůjčovny okrádají"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*