4+6 důvodů proč si půjčit dodávku

půjčovna dodávek

Každý občas potřebuje převézt nějaký větší náklad z bodu A do bodu B. Pokud je však taková situace víceméně ojedinělá a nenastává zrovna často, je rozhodně užitečné využít nějaké té půjčovny.

Pokud jsme se tedy rozhodli, že řešením bude půjčovna dodávek (tato Pražská Vám dokonce půjčí i řidiče), musíme řešit otázku, co přesně si půjčíme. Bude to přívěsný vozík? Nebo si půjčíme rovnou dodávku? Zde určitě bude záležet na tom, co přesně potřebujeme převézt. Pokud jde o menší množství materiálu, které by se vešlo na vozík, a na autě máme tažné zařízení, pak lze uvažovat nad vozíkem. Zjistěte si však předem, že daný přívěs na Vaše tažné opravdu pasuje. Pokud však potřebujeme převézt např. větší nábytek, který by se už na vozík nevešel, pak už je na místě zvážit dodávku.

Nicméně za sebe jako za ženu rozhodně doporučuji půjčit si dodávku namísto vozíku. Níže uvedu hned několik důvodů PROČ si půjčit právě dodávku, a ne vozík.

  1. Dodávku zvládne uřídit každý. Hádáte správně, tohle je pro mě důvod číslo 1. Zkoušeli jste někdy manévrovat s vozíkem? Víte, jaké to je s ním couvat a přitom zatáčet? Pokud s tím nemáte žádné zkušenosti, tak Vám rozhodně dodávka ušetří spoustu nervů.
  2. Více prostoru. Do dodávky toho zkrátka narvu mnohem více, než do vozíku. Jasně, mohu se točit, ale… Pokud chci mít daný úkol zvládnutý v co nejkratším čase a efektivně, volím dodávku, kde nejsem limitována malými rozměry.
  3. Neřeším, zda mi pasuje nebo nepasuje přívěs na mé tažné zařízení. Dodávku naložím, sednu a jedu. Případně mi půjčí řidiče, takže on jede. Zase o starost méně.
  4. Neřeším počasí. Do dodávky dám svůj drahý nábytek za každého počasí. Zaparkuji před vchodem a rychle jej přenesu do jejích „útrob“. U vozíku musím řešit, čím věci uvnitř zajistím, aby na ně případně nepršelo, případně aby se nezacákaly v případě mokré vozovky.

Dodávka se může hodit i v případě, že se rozhodneme vyjet např. na dovolenou. Je to úspornější a ekonomické. Cena půjčovného navíc není nijak závratná. Pohybuje se kolem 400-500Kč za den. Když se tato částka ještě rozpočítá mezi všechny zúčastněné, je to rozhodně levnější, než samotná amortizace Vašeho vlastního auta.

  1. Do dodávky se vejde více osob a také více věcí. V tomto případě, pokud jste např. větší skupina, která se rozhodla vyjet k moři, bude rozhodně úspornější půjčit si na cestu dodávku. V opačném případě byste jeli více automobily naskládanými zavazadly až po střechu. Díky dodávce ušetříte nejen naftu, ale i mýtné a nebude to takový tlačenice.
  2. Půjčením dodávky na delší cestu (dovolená, služební cesta atd.) šetříte své vlastní auto. Nestane se Vám tak, že po příjezdu z Chorvatska na Vás bude čekat drahá výměna převodovky, protože ty zacpané dálnice daly autu zabrat 🙂
  3. Na cestě se nemusíte bát poruchy. Toto je za mě velice důležitý argument, protože představa, že mě mé auto jako na potvoru nechá trčet 1000km od domova a vše budu muset na své náklady řešit, není zrovna příjemná. Půjčená dodávka je velmi dobře pojištěná a často Vám v případě poruchy zapůjčí náhradní vozidlo.
  4. Vyberete si pouze model, který přesně pasuje na Vaše potřeby. Pokud Vás cestuje 7 – vyberete dodávku pro 7 lidí.
  5. Jste ekologičtí. Sdílené užívání vozů přispívá naší planetě.
  6. Pokud jste zvyklí na starší vůz, půjčení novější dodávky bude velice příjemnou změnou. Novější vůz Vám možná přinese pocit luxusu a co určitě – nižší spotřebu.

Přidej komentář jako první k "4+6 důvodů proč si půjčit dodávku"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*