Zajímáte se o minerální kameny?

minerály

Minerální kameny se v dnešní době dostávají čím dál více na výsluní v oblíbenosti, a to nejen z hlediska jejich využití jako oblíbených šperků, ozdob či amuletů, ale zejména proto, že přináší velmi mnoho pozitivních účinků na náš organismus.

O minerálech je známo, že jsou významnými nositeli pozitivních energií, čímž dokážou působit na naše zdraví, ať již fyzické, tak ovšem také psychické. Vybírat si minerály tedy můžeme podle několika různých kritérií, z nichž nejvýznamnějším je bezesporu výběr z hlediska léčivých účinků, které jsou minerály schopny poskytovat. Dále si můžeme kameny vybírat například podle toho, jak se nám hodí dle znamení našeho zvěrokruhu.

Pro inspiraci si zde můžeme uvést několik příkladů, jaké účinky a vlastnosti jednotlivé minerály mají:

 ACHÁT

Achát je považován za jeden z nejstarších minerálních léčivých kamenů a je označován za kámen síly a slouží jako stabilizátor. Dokáže vás podpořit při hledání stability ve svém životě, posiluje důvěru k vlastním schopnostem a chrání před působením nežádoucích vlivů okolí. Podporuje fantazii, vytrvalost a odvahu.

AMETYST

Tento kámen bývá označován jako kámen klidu, který dokáže zahánět stres a negativní emoce. Má obrovskou ochrannou sílu, dokáže posilovat pozitivní energie a ochraňovat před psychickými útoky.

AKVAMARÍN

Tento kámen má uklidňující a očistné účinky, dokáže probouzet důvěru a také odpuštění. Svými uvolňujícími účinky pomáhá překonat strach z mluvení, tudíž je velice vhodný například pro učitele, mluvčí či moderátory. Jeho schopností je rovněž urychlovat procesy intelektuálního uvažování a zvýšení schopnosti rychlejších reakcí.

CITRÍN

Citrín do našich životů dokáže vnášet klid, pocit zdraví, svěžesti a také bezpečí, pomáhá překonávat strach, neklid a nespokojenost; podporuje využití intuitivních schopností a tvůrčího vyjádření. Jeho nazlátlá barva probouzí kreativitu. Je považován za kámen blahobytu. Může pomoci rovněž při potížích dýchacích cest a bronchitid.

HEMATIT

Dokáže dodávat vitalitu a sílu, dokonce i v krizových situacích, při vyčerpání organismu nebo při nemoci. Pomáhá nám aktivovat skryté rezervy a dodávat velmi potřebnou životní energii; harmonizuje naši psychiku. Využíván bývá rovněž k meditacím. Hematit podporuje krevní oběh, srdeční činnost a tvorbu červených krvinek, posiluje správnou funkci jater, plic, sleziny i ledvin.

JASPIS

Tento kámen má rovněž široké využití. Bývá považován za kámen vyrovnanosti, klidu, sounáležitosti s okolím. Červený jaspis dokáže aktivovat naši vytrvalost a silnou vůli. Zelený jaspis může pomoci harmonizovat srdeční činnost, vnáší do života klid a příjemné pocity. Uvádí se, že voda ze zeleného jaspisu může pomoci zbavit tělo od toxinů.

KŘIŠŤÁL

Křišťál nám může pomoci zbavit se všeho negativního a naopak posílit pozitivní stránky; rozvíjí naše pozitivní vlastnosti, odstraňuje blokaci a duševní nesoulady. Pomáhá při očistě krevního oběhu od škodlivých látek.

Minerálů a drahých kamenů je samozřejmě mnohem více druhů, než zde bylo uvedeno, a určitě je z čeho vybírat. Každý z nich nám může přinášet spoustu pozitivních účinků dle našich konkrétních potřeb.

Přidej komentář jako první k "Zajímáte se o minerální kameny?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*