Vše co potřebujete vědět o cestování do USA

esta USA víza

Pokud v současné době plánujete cestu do USA, jistě vám přijdou vhod informace, týkající se potřebných náležitostí, které jsou s vycestováním do Spojených států spojeny.

Česká republika má se Spojenými státy americkými bezvízový styk a není proto nutné pro vycestování žádat o vízum. K cestě do USA je potřeba zažádat o elektronickou registraci ESTA. Jedná se elektronický systém, pomocí kterého se zjišťuje, zda žadatel splňuje podmínky, které jsou k vycestování do USA povinné.

ESTA je elektronický automatizovaný systém, který se v současnosti používá ke zjišťování, zda žadatel splňuje podmínky, které jsou nutné pro udělení souhlasu k vycestování do USA. U těchto elektronických registrací ESTA se nejedná o tradiční vízum. Občané, mající platné vízum samozřejmě mohou s tímto dokladem, nadále cestovat do USA za účelem, pro který jim vízum bylo uděleno.

O elektronickou registraci ESTA mohou žádat občané za účelem soukromého nebo služebního vycestování do USA, nebo občané, kteří potřebují pouze využít tranzit přes území Spojených států. Podmínkou pro podání žádosti je státní občanství České republiky, nebo občanství země, které mají také bezvízový styk s USA. V této době se jedná o země Andorra, Austrálie, Belgie, Brunej, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Pro podání žádosti o registraci ESTA je nutno, aby plánovaná cesta nepřekročila stanovenou lhůtu 90 dnů. Další podmínkou je platný biometrický pas.

Registrace ESTA USA se uděluje na období 2 let. V případě, že by platnost vašeho pasu končila dříve než v uvedeném období, bude vám případná odsouhlasená registrace udělena pouze do ukončení platnosti pasu.

Samotné podání žádosti je velmi snadné. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář. Zvláštní pozornost při vyplňování žádosti věnujte otázkám, označeným červenou hvězdičkou. Nezapomeňte se ujistit, že jste zadali správně napsanou emailovou adresu.

Snažte se vyplnit údaje pravdivě, abyste se vyvarovali případným problémům, které by vám následnou kontrolou nesprávných údajů, mohly vzniknout, a které by mohly vyústit až k trvalému zamítnutí vstupu do USA.

Žádost vyplňujte bez diakritických znaků. Odeslaná žádost bude podrobena kontrole a poté bude vydáno vyrozumění o rozhodnutí, které může probíhat takto:

Odsouhlaseno – odsouhlasení vaší žádosti vám umožňuje vycestovat do Spojených států.

Čekání na projednání – toto čekání by nemělo trvat déle než 72 hodin a můžete aktuální stav sledovat na webové stránce.

Neodsouhlaseno – vaše žádost o registraci ESTA byla zamítnuta. V tomto případě máte možnost po 10 dnech opětovně zažádat o tuto registraci, nebo můžete na velvyslanectví či konzulátu USA zažádat o nepřistěhovalecké vízum.

Občané, kterým bylo již dříve zamítnuto vízum do USA, nemohou žádat o registraci v systému víza ESTA. Mohou však uplatnit znovu žádost o vízum na příslušném velvyslanectví nebo konzulátu.

Další důležitou informací je, že plánujete-li cestování s dětmi, je potřeba vyplnit pro ně samostatnou žádost o registraci ESTA.

Přidej komentář jako první k "Vše co potřebujete vědět o cestování do USA"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*