Stěhování klavíru: jak na to správně a bezpečně

Klavír je jednou z vůbec nejtěžších a nejrozměrnějších věcí v domácnosti. Občas ale nastane potřeba někam jej přestěhovat – ať už do nového bydliště nebo třeba z důvodu prodeje.  Jak takto těžký a křehký nástroj stěhovat, aby během přepravy nedošlo k jeho poškození? Zásadní je správná příprava a velká míra opatrnosti. Vyplatí se také zvážit možnost poptat specializovanou stěhovací firmu, která má se stěhováním klavírů (nebo všeobecně se stěhováním těžkých břemen) dostatek zkušeností.

  1. krok: Plánování stěhování klavíru

Nejdříve je třeba věnovat dostatek času přípravě. Zjistěte si, jaký typ klavíru máte a jaké jsou jeho přesné rozměry. V tomto kroku si také můžete udělat průzkum stěhovacích firem v okolí. Zkontrolujte si, zda mají dané firmy potřebné vybavení a zkušenosti a jak se pohybují jejich ceny.

  • krok: Příprava klavíru na převoz

Na stěhování je nutné klavír správně připravit. Zapněte klavír a přesvědčte se, že je funkční a bez vad. Odeberte veškeré příslušenství, jako jsou kryty a nohy klavíru. Poté pečlivě obalte klavír ochranným materiálem (například bublinkovou fólií), aby během manipulace a převozu nedošlo k jeho poškrábání ani jinému poškození.

  • krok: Stěhování klavíru

Při manipulaci s klavírem je nezbytné dodržovat správnou techniku a postupovat nanejvýš opatrně. Použijte speciální stěhovací popruhy a připevněte je k vhodným místům klavíru. Klavír vždy přenášejte alespoň ve dvou lidech a postupujte velmi pomalu. Při přenášení klavíru se vyvarujte nárazům a vibracím. Pokud je nutné klavír přenášet po schodech, je třeba použít profesionální stěhovací vybavení a disponovat dostatečným počtem lidí k manipulaci.

  • krok: Umístění klavíru na místo

Po úspěšném převozu nastane čas pro opatrnou instalaci klavíru na nové místo. Před tím, než  odstraníte ochranné obaly a fólie, zkontrolujte, zda je nové místo doopravdy vhodné pro umístění klavíru. Klavír by měl stát na pevné a rovné ploše, která dokáže unést jeho váhu.

  • krok: Otestování klavíru

Po usazení klavíru na místo je třeba otestovat jeho funkčnost. Zapněte ho a zkontrolujte, zda vše funguje správně. Pokud zaregistrujete jakýkoliv problém, je vždy lepší nesnažit se jej řešit svépomocí, ale obrátit se na zkušeného odborníka.

Se stěhováním klavíru pomůže stěhovací firma

Stěhování klavíru je náročná a zodpovědná činnost. Pokud si nejste jisti, že si s ní dokážete poradit sami, obraťte se na profesionální firmu, která má s přesuny klavírů dostatek zkušeností. (Pokud budete hledat například “stěhování Praha 22”, můžete se obrátit na společnost Stěhování Mamut, která běžně stěhuje nejen klavíry, ale také trezory a těžké stroje).

S profesionální firmou si budete moci být jisti, že klavír bude převezen bezpečně a bez poškození. Nezapomínejte na to, že správná příprava, manipulace a instalace klavíru jsou pro jeho dlouhodobou životnost a kvalitu zvuku klíčové.

Přidej komentář jako první k "Stěhování klavíru: jak na to správně a bezpečně"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*