Rodinné stany musí nabídnout dostatek prostoru i stabilitu

Rodinné stany jsou kapitola sama o sobě. Chcete-li vyrazit společně s dětmi na dovolenou nebo třeba jen prodloužený víkend někam do přírody pod stan, měli byste mít na tohle rodinné dobrodružství ideálního a spolehlivého parťáka. Rodinné stany musí splňovat několik kritérií – měly by nabídnout dostatek prostoru a zároveň i určitou stabilitu či praktické využití.

Stany vhodné do kempu

Vyrážíte-li s rodinou do kempu, budou pro vás ideální prostorné a rozměrově větší stany, nežli ty menší – například takové kupole. Moderní rodinné stany mají v současné době zpravidla podobu velké a prostorné kupole, ke které přiléhá buď jeden, nebo dva tunely a v těch se nachází dvouplášťové ložnice. Nenechte se ale zmást – i když jsou rodinné stany po rozložení hodně velké, ve sbaleném stavu jsou praktické a nenárokují si až tolik místa. Často je celková hmotnost přímo úměrná ceně – levné stany jsou proto zpravidla těžší, než dražší modely.

Váha rodinných stanů se pohybuje okolo 15-30 kg, což se na první pohled může zdát hodně. Už jen při takové představě se mnoho lidí doslova oklepe hrůzou, protože před sebou mají vidinu, jak takto těžký stan ještě společně s dalšími zavazadly vláčí a každé kilo je v takovém případě znát. I přes vyšší váhu a větší nároky na prostor po rozložení vám takové rodinné stany nabídnou maximum pohodlí a investice do nich se rozhodně vyplatí.

Podle čeho rodinné stany vybírat?

Rozhodnete-li se pro pořízení kvalitního rodinného stanu, měli byste se zaměřit na určitá kritéria, která jsou při výběru důležitá, a není radno je podceňovat. Důležitým faktorem je tropiko, jehož nepromokavost by se měla pohybovat cca kolem 3000 mm vodného sloupce.

Další věc, na kterou určitě doporučujeme se zaměřit, je podlážka. V tomto případě klaďte důraz na to, aby podlážka dosahovala nepromokavosti minimálně 5000 mm vodního sloupce. I oněch 5000 mm vodního sloupce je tak tak v případě, kdy si ve stanu kleknete a na dané místo tak vytvoříte větší tlak.

TIP: Jak ušetřit při nákupu velkého stanu? Navštivte portál Slewik a jeho sekci Rodinné stany výprodej. V katalogu naleznete produkty z posezónních výprodejů nebo zboží, které zákazníci vrátili ve čtrnáctidenní lhůtě. Díky tomu tak můžete ušetřit i desítky procent z původní ceny!

Do třetice všeho dobrého si ještě dovolíme zmínit konstrukci – neboli pruty daného stanu. Určitě je zde na místě zkontrolovat, z čeho jsou nosné pruty vyrobené. Uvědomte si, že stany jsou vystaveny přírodním podmínkám a velmi často i větru. Rodinné stany jsou velké, takže musí o to více odolávat například poryvům větru, který se do nich citelně opírá. Doporučujeme tedy nespoléhat se na levnější plastové pruty, které by větší nápor nemusely ustát, raději dejte přednost prutům vyrobeným z kovu nebo duralu, oblíbené jsou i pruty speciálně vyztužené laminátem.

Přidej komentář jako první k ""

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*