Plánujete pořízení pejska?

pelíšek pro psa

Plánujete si pořídit psa a přemýšlíte, jestli o něj dokážete správně pečovat? Možná se to ze začátku bude zdát složité, ale pokud si osvojíte několik důležitých pravidel, neměli byste mít s péčí o něj problémy. Rozhodně ovšem nestačí pořídit si pelíšky pro psy a myslet, že tím máte vystaráno. V první řadě je důležité si uvědomit, že chování i zdraví vašeho pejska záleží především na vašem vztahu k němu a hlavně péči o něj.

Před výběrem štěněte je rozhodně potřeba zhodnotit nejprve vaše bytové podmínky. I když máte například v oblibě velká plemena psů; do garsonky se takový pes asi moc nehodí. Zvažte tedy určitě ještě před výběrem psa vaše bytové, časové a také finanční možnosti a teprve poté se rozhodněte, které plemeno je pro vás to pravé. Různá plemena psů mají různé nároky na následnou péči.

Dbejte na to, aby štěně, které si pořídíte, bylo řádně odčervené a mělo patřičné preventivní vakciny. Pravidelná očkování jsou velmi důležitá. První vakcinace by měla být provedena již mezi 6. až 8. týdnem života. S odčervováním se začíná již po 14 dnech od narození. Bližší informace o vhodných preventivních vakcinách a jejich četnosti vám jistě ochotně podá váš veterinář.

Abyste měli psa zdravého, je také velmi důležité nepodceňovat jeho hygienu, včetně hygieny misek na jídlo a vodu. K hygieně patří také pravidelné kartáčování, zejména pokud máte psa dlouhosrstého. V obchodech s chovatelskými potřebami vám prodavači poradí, jaký kartáč pořídit pro plemeno psa, kterého jste si pořídili. Ke koupání byste neměli používat přípravky, které jsou určeny pro dospělé. Takové přípravky by mohly být příčinou podráždění pokožky psa. Přípravky ke koupání psa by měly obsahovat více tuku, aby nevysušovaly psí pokožku, a z toho důvodu by neměly obsahovat sodu, která pokožku vysušuje. Po koupeli je potřeba psa řádně vysušit.

Pokud se rozhodnete, že pes bude bydlet s vámi v bytě, je vhodné pořídit vhodný pelíšek pro psa, který by měl být látkový, abyste jej mohli pravidelně čistit a prát. Jestliže pes bude bydlet v boudě venku, i zde je potřeba ji pravidelně čistit a případně desinfikovat.

Psa je nutno také pravidelně kontrolovat, zda nemá zanícené uši nebo oči, zda nemá poraněná chodidla na nohách, nebo zda nechytil klíště či blechu.

Velkou pozornost musíte samozřejmě věnovat také stravě. Mezi nejoblíbenější a nejvíce používané patří suché granule, ve kterých je již obsažena vyvážená strava, obohacená o minerály, důležité živiny i vitamíny. Granule se velmi snadno dávkují a také skladují. Ve specializovaných obchodech jsou samozřejmě k dostání i různé konzervy, kapsičky a další druhy potravin pro psy, včetně pamlsků apod.

Přidej komentář jako první k "Plánujete pořízení pejska?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*