Netradiční způsob cestování

Pokud nepatříte mezi příznivce tradičního způsobu cestování, zaručující určitou jistotu, komfort a zázemí, které poskytují cestovní kanceláře, ale dáváte raději přednost dobrodružství, jaké může poskytnout mnohem více cestování na „vlastní pěst“, možná vás tedy také spíše zaujme cestovatelský blog o netradičním cestování, dobrodružných výpravách do méně rozvinutých zemí, kam zpravidla většina turistů nemíří.

Jestliže byste opravdu rádi poznali něco nového, dobrodružného a netradičního, určitě je dobré si na internetu vyhledat nejen pro inspiraci cestovatelské rady od cestovatelů, kteří se na svých stránkách dělí o zkušenosti a zážitky z jednotlivých dobrodružných výprav a cest do neznámých končin. Objevit na těchto stránkách můžete například zážitky z cestování Transsibiřskou magistrálou, což se určitě pro cestující stává celoživotním zážitkem, na který se nezapomíná. Dalším tipem pro velice dobrodružnou cestu může být Hedvábná stezka, tedy cesta, která svým návštěvníkům nabízí možnost nahlédnout do historie perské kultury, což jistě zaručuje také nezapomenutelné zážitky, ale i spousta dalších míst, ať už se jedná o rozmanitou Indonésii, Indii, Nepál, Filipíny, Gruzii, Peru a mnoho dalších.

Před plánovanou cestou určitě není od věci, shlédnout také cestovatelské filmy, které byly zpracovány o dané destinaci, jejichž zhlédnutí může pomoci jednak s výběrem, ale určitě i s možnou přípravou na cestu. Jedná se například o filmy Na Hedvábné stezce, Malajská cesta, Transsibiřskou magistrálou do Mongolska a Číny, Indií a Nepálem, Gruzie – země krav, urbexu a chačapuri, Peru aneb za pod(k)lady Inků, Road Trip Hawaii a další.

V ohledu netradičního cestování se v posledních letech dost často skloňují slova jako třeba „nomádství“, či „digitální nomádství“, která přímo souvisí s netradičním způsobem cestování. Digitálním nomádem je nazýván člověk, který cestuje z místa na místo a jeho způsobem obživy je většinou práce na počítači přes internet, kterou lze vykonávat téměř odkudkoliv, kde je možno využít internetového signálu.

Touze po cestování se tedy v dnešní době meze rozhodně nekladou a je jen potřeba zvážit, jak moc dobrodružnou povahu máme, a pak už si jen zvolit vytouženou destinaci.

Přidej komentář jako první k "Netradiční způsob cestování"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*