Jak se učit anglická slovíčka nazpaměť

slovní zásoba

Velmi efektivní metodou, jak se naučit cizí jazyk je učit se nazpaměť… Možná si teď říkáte, že takto to přece fungovat nemůže. Vždyť každý, kdo se učí cizí jazyk, vám řekne, že biflováním a učením se nazpaměť se cizí jazyk nenaučíte.

Nemáme však na mysli takové učení nazpaměť, jaké si pravděpodobně pamatujete ze školních dob. Tam vám jednoduše řekli, že se musíte naučit tolik a tolik slovíček nazpaměť, bude z nich písemka a hotovo. Po písemce jste je samozřejmě zapomněli, protože vám nedávali absolutně žádný význam.

Slovíčka se dají naučit nazpaměť mnohem lepším způsobem. V první řadě si vybírejte správnou slovní zásobu. Neučte se nazpaměť slovíčka, které nikdy nepoužijete a jsou pro vás náročné. Učte se pouze ty, které mají pro vás význam, jsou pro vás důležité a víte, že bez nich by se vám komunikovalo jen těžko.

Dalším způsobem, jak se naučit angličtinu online a jak se ho učit jednodušší, je přijmout fakt, že plynulost je mnohem důležitější než správnost vaší výslovnosti. Když se snažíte mluvit v cizím jazyce, přirozeně chcete, aby byl váš projev plynulý. No zároveň se až příliš soustředíte na to, aby byl bez chyb a téměř úplně dokonalý. Není to však správná cesta.

Plynulost je schopnost se snadno a pohotově vyjadřovat. Znamená to plynulé používání cizího jazyka v různých situacích. Na druhé straně, správnost vyjadřování je schopnost mluvit v cizím jazyce bez jakýchkoli gramatických, intonačních a jiných chyb. V takovém případě se vám nestane, že byste nějaké slovíčko řekli nesprávně.

To však neznamená, že se nemáte zaměřovat na přesnost, a i ta je při učení nového jazyka důležitá. Představte si však to, jak se učí děti svůj rodný jazyk. Neříkají zcela správná, ale říkají plynule a lidé kolem jim dokážou rozumět. Postupem času se následně zlepší i jejich přesnost vyjadřování.

Když se tedy učíte angličtinu přes internet, odolejte nutkání učit se co nejvíce slov, zda mluvit každou větu dokonale. Cizí jazyk se nedá naučit jen z učebnice. Je důležité, abyste mluvili plynule a co nejvíce. S tím následně přijde i přesnost a správnost vašich slov.

Přidej komentář jako první k "Jak se učit anglická slovíčka nazpaměť"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*