Bassano del Grappa a Marostica: dva historické poklady v regionu Veneto

Itálie je země plná krásných a zajímavých míst, která lákají turisty z celého světa. Jedním z nejmalebnějších a nejbohatších regionů je Veneto, který se rozkládá na severovýchodě země mezi Alpami a Jaderským mořem. Veneto je známé svou hlavní metropolí Benátkami, kde se nachází slavné atrakce jako Canal Grande, náměstí svatého Marka nebo most Rialto. Ale Veneto má mnohem více co nabídnout – od historických měst jako Verona, Padova nebo Vicenza, přes přírodní krásy jako Gardské jezero nebo Dolomity, až po bohatou gastronomii a skvělá vína.

V tomto článku se zaměříme na dva skvosty regionu Veneto, které jsou možná méně známé, ale rozhodně stojí za návštěvu. Jedná se o města Bassano del Grappa a Marostica, která leží v provincii Vicenza, asi 60 km severozápadně od Benátek. Obě města mají dlouhou a zajímavou historii, která se odráží v jejich architektuře, kultuře a tradicích. Navíc jsou obklopena nádhernou přírodou, která nabízí spoustu možností k procházkám, cyklistice nebo jiným aktivitám.

Bassano del Grappa je malebné městečko na břehu řeky Brenta, obklopené Alpami. Jeho nejznámější památkou je dřevěný most Ponte Vecchio z 13. století, který byl několikrát obnoven a je symbolem města. Na mostě si můžete vychutnat výhled na řeku a okolní krajinu, nebo ochutnat místní specialitu – grappu, silnou pálenku z vinných hroznů. Bassano del Grappa je také rodištěm malíře Jacopa Bassana, který se proslavil svými náboženskými a venkovskými scénami. Jeho díla si můžete prohlédnout v muzeu Museo Civico na náměstí Piazza Garibaldi.

Marostica je další historické město v regionu Veneto, které je známé svou šachovou tradicí. Na hlavním náměstí Piazza Castello je vybudováno velké šachové pole z mramoru, kde se každé dva roky koná Partita a Scacchi di Marostica – šachová hra s živými figurami. Tato hra je inspirována legendou z 15. století o dvou rytířích, kteří soutěžili o ruku krásné dcery místního pána. Místo krvavého souboje museli změřit svůj intelekt na šachovnici. Marostica má také dva zachovalé hrady – Castello Inferiore a Castello Superiore, které jsou spojeny hradbami a nabízejí nádherný výhled na okolí.

Pokud máte rádi přírodu a pohyb, můžete si vybrat z několika turistických tras v okolí obou měst. Například v Bassano del Grappa můžete navštívit Castello degli Ezzelini, středověký hrad na kopci nad městem, kde žil tyran Ezzelino III da Romano. Nebo se můžete vydat na procházku po Sentiero dei Carmini, stezce vedoucí od kostela Madonna del Carmine k hornímu hradu Marostica. Pokud máte rádi ovoce, nenechte si ujít Ciliegia di Marostica – třešně s chráněným označením původu, které jsou považovány za jedny z nejlepších v Itálii.

Bassano del Grappa a Marostica jsou ideální destinace pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírody v regionu Veneto. Obě města nabízejí spoustu možností k objevování, zábavě a relaxaci. Doufám, že jsem vás inspiroval k návštěvě těchto úžasných míst.

Přidej komentář jako první k "Bassano del Grappa a Marostica: dva historické poklady v regionu Veneto"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*