8 tipů kam na dovolenou pro zamilované

dovolena pro zamilovane

Láska je krásná věc, a ještě krásnější je, pokud se ji pár snaží dokázat milými činy a gesty. Nejde o honosné večeře, diamantové prsteny a nekonečný bankovní účet. Záleží především na lásce, porozumění a touze dopřát své polovičce to nejlepší. Zamilovaní často tápou ve volbě vhodné destinace. Určitě je jednou z možností příjemná dovolená na pláži v nějaké přímořské oblasti, pokud však sníte o něčem originálnějším, máme pro vás pár tipů, jak si užít romantickou dovolenou s vaší milovanou osobou po boku. Ať už oba dva máte poměrně jasnou a shodující se představu o místě či nikoliv, tento článek by vám mohl pomoci se konečně rozhodnout.

Benátky

Bez debat se dá říci, že jednou z nejromantičtějších destinací celé Evropy jsou Benátky. Totoitalské město učaruje téměř všem, obzvláště pak zamilovaným. Večerní plavby na gondole po osvětlených vodních kanálech, dokonalé jídlo, které si vychutnáte na terase s výhledem, výborné drinky v luxusních podnicích s příjemnou atmosférou a mnohem více vás čeká v tomto zaláskovaném městě.

Paříž

Jestliže jste příznivci dobrého vína, sladkých zákusků a lahodných sýrů, určitě se vám jako město zamilovaných vybavila Paříž. Toto město je rozhodně klenotem Francie a ne jedna žena by zde ráda strávila romantický víkend. Osvětlené ulice, honosná Eiffelova věž nebo promenády plné toužebné atmosféry vás neminou, jestliže si pro svoji dovolenou vyberete právě Paříž.

Santorini

Pokud byste rádi navštívili méně okázalé místo, ale přesto byste si rádi užili evropský punc romantiky, vsaďte na jistou volbu jako je Santorini. Řecký ostrov, proslulý svými ikonickými modrými střechami, umí být rájem pro zamilované tak, jak si ani nedovedete představit. Do přívětivé řecké atmosféry se zamilujete téměř ve stejné chvíli, jako se ocitnete na tomto kouzelném místě. Užijete si nádherné pláže, výhledy a výborné jídlo, strávíte několik dní či týdnů se svojí drahou polovičkou a domů budete odjíždět s pocitem, že jste prožili dovolenou naplno.

 

Budapešť

Za zmínku stojí určitě i Praha, která je právem považována za jedno z nejhezčích měst. Pokud byste však raději odjeli někam dál, ale ne zase příliš daleko, ideální volbou pro vás bude Budapešť. Město, o kterém jste už několikrát slyšeli, ale třeba jste jeho návštěvu odkládali na dobu neurčitou. Teď je ta ideální příležitost, jelikož hlavní město Maďarska má skutečně co nabídnout zamilovaným párům. Láskyplná atmosféra na vás dýchne, ani nevíte jak, a vy si tak naplno užijete nezapomenutelný výlet. Procházky, výhledy a obdivování památek, to vše můžete zažít zde, ve městě, kde láska nikdy nespí.

Florida

Přestože jsou dovolené v Evropě určitě dostupnější a snadněji se plánují, výlety na jiné kontinenty můžou do života přinést velikou míru vzrušení a vzpomínky na celý život. Destinace, která vás určitě ve spojitosti s dovolenou pro zamilované napadne, je Florida. Při pobytu zde si budete připadat jako dočista jiný člověk a cesta v páru zde může být skutečně obohacující. Nádherné instalace, západy slunce nad mořem a romantické procházky po pláži jsou něčím, co si zaslouží každý pár, překypující láskou.

Svatý Vincenc a Grenadiny

Místem, které by bez pochyb mohlo vévodit obálce svatebních časopisů, je určitě i ostrovní stát Svatý Vincenc a Grenadiny. Nachází se v Karibiku, a to je téměř vždy zárukou romantické dovolené. Exotika pomůže rozproudit endorfiny v krvi a vy si budete připadat, jako byste se zamilovávali znovu a znovu. Tady můžete dělat to, po čem jste vždy toužili, ale nikdy na to nepřišel čas. Surfovat, šnorchlovat, užívat si spontánních zážitků. Stačí vám k tomu jen milující partner a odvaha udělat svůj život zábavnějším.

Aspen

Někteří dávají přednost dovoleným na horách nebo v lesích, na rozdíl od těch, kteří by dali cokoliv za výlet k moři. Pokud patříte mezi tuto skupinu lidí, rozhodně popřemýšlejte o dovolené v Aspenu ve státě Colorado. Tato malá vesnička umí být skutečně okouzlující, se všemi svými světýlky a obchůdky, které jako kdyby volaly vaše jméno. Připravte se na horkou čokoládu, zasněžené vrcholky hor, lyžařské vleky, sáňkování a mnohem více. Jednoduše zde udělají vše proto, abyste vy a vaše polovička odjížděli spokojení a naplnění láskou víc, než kdy dřív.

Finsko

V neposlední řadě je určitě třeba zmínit i skandinávské státy, například Finsko. Dovolená zde je příjemná jak v létě, tak v zimě nebo třeba na podzim a ačkoliv by se to mohlo zdát nereálné, romantika zde jen kvete. Prohlédnete si ruku v ruce polární záři, svezete se saněmi taženými psy a podíváte se na dechberoucí jezera, což je ideální důvod k tomu, odpočinout si později v některých z místních lázní. Ať už jste příznivci sportů nebo relaxace, ve Finsku si těchto aktivit užijete v tom nejvíc romantickém duchu.

Přidej komentář jako první k "8 tipů kam na dovolenou pro zamilované"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*