Pojištění nemovitosti či domácnosti?

Cena ale i kvalita bydlení v Čechách neustále roste. I díky tomu si lidé uvědomují, že je třeba svou složitě nabytou domácnost chránit. V rámci pojištění to znamená kombinaci ochrany samotné nemovitosti i vnitřního vybavení. Podle statistik má zájem sjednat si toto pojištění až každý druhý Čech. Stále se ale najdou tací, kdo raději riskují nebo tuto problematiku pojištění nemovitosti a domácnosti neznají dostatečně do hloubky.

Základní rozdíly

Nejvíce se podceňuje ochrana vybavení domácnosti. Zajímavé ale je, že právě to je různými haváriemi ohroženo nejčastěji. Na mysli máme především elektroniku nebo kuchyňské spotřebiče. Lidé si také často myslí, že vybrané pojištění automticky chrání celou nemovitost i s vybavením. Pojďme si tedy nyní nejdříve připomenou základní rozdíly.

Pojištění nemovitosti

Pojištění chrání celý byt, dům či chalupu společně s přilehlými stavbami – např. garáž nebo sklep. Dále pak do pojistní události patří stavební součásti budovy – oplocení, dveře nebo třeba chodník směrem k nemovitosti. Samotný pozemek se ale k tomuto nevztahuje.

Pojištění domácnosti

Pod ochranu patří domácí zařízení – elektronika, nábytek nebo podlaha. Mnoho lidí také ocení, že pojištění se vztahuje na oblečení, obuv, šperky a dětské hračky.

Z výčtu rozsahu jednotlivých pojištění je patrné, že jejich kombinace je velmi účinná. I když se průměrně platí za obě pojištění kolem 2000,- Kč ročně, je třeba pečlivě vybírat. Pojišťovny nabízejí různé podmínky i ceny.

Pojistné události

Standardně se již dnes v pojištěních vyskytují události jako živelné pohromy, vloupání, vandalismus, vodovodní škody nebo poškození zvířectvem. Existují ale i více kontroverzní jako náraz dopravního prostředku do domu (včetně letadel) nebo dokonce zhroucení nemovitosti do sebe.

Pro více informací o kvalitním pojištění navštivte https://ergo.cz/.

Přidej komentář jako první k "Pojištění nemovitosti či domácnosti?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*