Jak pečovat o šperky Swarovski

jak se starat o šperky

Šperky mají pro většinu z nás své zvláštní, osobité kouzlo, stávají se součástí naší osobnosti. Aby nám ale naše oblíbené kousky vydržely co nejdéle, je potřeba se o ně průběžně a pečlivě starat. I když s nimi zacházíme šetrně a pečlivě je ukládáme do krabiček, stejně se časem na nich projeví jisté známky opotřebení. Stříbrné a zlaté šperky mohou černat, drahé kameny se velmi snadno poškrábou a na všech špercích dohromady se časem usazují nečistoty.

Co tedy dělat, aby šperky co nejdéle vypadaly jako nové?

Pokud si pořídíte drahý šperk, rozhodně platí zásada, nenosit jej denně a ani, když se jím ozdobíte jednou za čas, nenoste ho po celý den. Celodenním nošením takové šperky trpí. Sundejte šperky určitě při koupání, při sportu, práci na zahradě, nebo při domácím velkém úklidu, nejen proto, že byste si šperk mohli poškodit, ale i zejména proto, že šperkům vadí tělesný pot.

I při práci s potravinami je lépe šperky sundávat, a to nejen náramky či prstýnky.

I když budete tato pravidla poctivě dodržovat, bude nutné čas od času šperky vyčistit.

Na čištění stříbrných šperků můžete používat speciální roztoky nebo vaty na čištění stříbra. Nedoporučuje se při čištění stříbrných šperků používat žádné chemikálie, protože většina chemikálií je pro stříbro agresivní. Z tohoto důvodu je také nutné se vyhýbat dlouhodobému kontaktu s čisticími prostředky. Stříbru mohou být také škodlivé různé kosmetické přípravky, jako jsou například parfémy, různé krémy, make-up, laky na vlasy, odličovací přípravky, tělová mléka, odlakovače a podobně. Stříbru také může uškodit chlor, proto je lepší šperky sundat před tím, než půjdete do bazénu.

Jak správně čistit šperky Swarovski?

Pokud se na krystalech nachází lehká vrstva prachu, můžete ji lehce odstranit suchým hadříkem. Vhodný je například hadřík na čištění brýlí, nebo bílé bavlněné rukavice.

Pokud jsou krystaly znečištěny více, použijte vlažnou vodu a vlhkým hadříkem jemně umyjte jednotlivé krystaly a velmi opatrně utřete do sucha.

V případě, že vám stříbrné šperky zoxidují (zčernají), použijte na ně hadřík s navlhčeným roztokem na čištění stříbra. Tento roztok pořídíte v každé drogerii.

Přidej komentář jako první k "Jak pečovat o šperky Swarovski"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*