Diesel jako strašák, nebo nastane renesance?

diesel motory

Vzhledem k tomu, že od roku 2017 je evropskou legislativou požadováno, aby nové modely osobních automobilů emitovaly nejvýše 168 miligramů dusíku na kilometr a dále pak od roku 2020 maximálně 120 miligramů, pokládají si zájemci o nová nebo ojetá auta otázku, zda se ještě vyplatí diesel, který si právě s emisemi dokáže velmi těžko poradit. Jaká je tedy budoucnost dieselových motorů?

Dle aktuálních informací se zdá, že diesel má ještě budoucnost, a to díky průlomu v dieselové technologii, která zaznamenala vysoký pokrok a v budoucnu by mohla dosáhnout srovnatelně nízkých emisí, jaké mají elektromotory, což zcela posune hranice technických možností. S nejnovějšími technologiemi tedy budou dieselová vozidla klasifikována jako vozidla s nízkými emisemi.

Navíc ani s tímto technologických pokrokem nebude údajně vývoj dieselových motorů u konce. Pro ještě lepší výkon spalovacího motoru, se do budoucna uvažuje o podpoření dosaženého pokroku pomocí umělé inteligence. To by ovlivnilo posunutí blíže k dalšímu důležitému cíli, a to k vývoji spalovacího motoru, který by s výjimkou CO2 prakticky nezatěžoval okolní vzduch.

Snížení emisí díky této nové technologii, navíc údajně nebude mít vliv na cenovou dostupnost dieselových vozidel, což je jistě potěšující odpověď na časté dotazy, zda nebudou kvůli nové technologii dieselové automobily výrazně dražší, a zda to například neovlivní dovoz aut. Nebude potřeba komponovat žádné dodatečné hardwarové komponenty, a proto nebude nutno zvyšovat cenovou hladinu.

Toto je jistě velmi pozitivní informace, zvláště s ohledem na skutečnost, že v České republice se dieselové motory těší stále velké oblibě, a to zejména kvůli jejich nižší spotřebě. Novou technologií totiž diesel o svoji výhodu ve spotřebě paliva nepřijde.

Tato skutečnost tedy jistě bude mít výrazný vliv i na dovoz aut ze zahraničí do České republiky.

Přidej komentář jako první k "Diesel jako strašák, nebo nastane renesance?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*